filigrán před ručním broušením dekoruzátiší forempálící pomůcky

Zobrazeno 3 z 5 fotografií. Kliknutím na obrázek zobrazíte další.

2.7.08studio - pohled do výroby

Studio Pirsc Porcelain je zaměřeno na technologicky neobvyklé postupy. Každý produkt projde několikrát úpravou, je doslova hýčkán.
Výrobky jsou vybaveny CERTIFIKÁTY ORIGINALITY, které zaručují jehich pravost a originalitu.

Váza Filigrán je již legendou českého designu.
Za jejím kouzlem stojí  i technika, kterou je vyrobena. Po odlití tvaru a jeho zaschnutí se do kopule vázy ručně vybrušuje křehká krajka. Vzhledem k tomu, jak snadné je střep porušit, nakřápnout, či prostě dekor pokazit, je každý kus vlastním originálem - za každou z nich je mnoho hodin soustředěné práce...


Výroba forem je sofistikovaná záležitost a dobrá forma stojí za úspěchem výroby porcelánu. Je to svým způsobem "umělecké" řemeslo! Klasický pohled do studia - najděte nejhezčí sochařské zátiší, zátiší forem.


Pro výrobu - pálení, je potřeba často neobvyklých porcelánových pálících pomůcek - bez těch by se tvar v peci deformoval. Po každém použití se pomůcka prostě vyhodí.

Pro lití to platí také, porcelán se smršťuje nejen při pálení. Během schnutí porcelánu ztrácí hmota další procenta vody. Aby se tvar nedeformoval, používají se tzv. licí pomůcky ze sádry, tyto konkrétně na odlitky čajových šálků.
 
© Pirsc Porcelain, 2008
© www.atelierzidlicky.eu, 2008