Křehký Mikulov 2012MRAKY světelné objekty 2012BOUQUET instalace křehký Mikulov 2012

14.6.12KŘEHKÝ MIKULOV

STUDIO PIRSC PORCELAIN je již neodmyslitelně spjato s městem Mikulovem od roku 2005. Produkce značky Daniela Piršče se postupně rozšiřuje nejen
o nové produkty, ale především o nové řešení a  postupy při výrobě porcelánu. Postupně se tak kolekce výrobků posunuje od běžných stolních, dárkových předmětů k luxusnějším, náročnějším a odvážnějším projektům.

Křehký Mikulov, první festival art designu ve střední Evropě, je pro nás radostnou událostí a už podruhé tato akce dopadla skvěle. Představili jsme tyto novinky:


Světelné objekty MRAKY / CLOUDS /  vznikají pro interiér Zemanovy kavárny  v Brně. Daniel Piršč vyzval sám sebe a dal si nelehký úkol -  zhmotnit  oblaka do interiéru. Mraky jsou stylizovány  ve třech velikostech, vyrobeny z tenkého biskvitového porcelánu, který při prosvětlení vykresluje "barokní" kresbu objektu.

LAMPA - Stolní lampa klasických proporcí, přesto jiná. Stínidlo lampy evokuje měkký polstrovaný objekt, který  něžně ztuhnul v porcelánu. Vzniká tak další novinka Daniela Piršče, která je na hranici užitného produktu a uměleckého objektu do interiéru.

LASTURY - kolekce 3D tapet  jsou již známé a oblíbené prvky do interiéru. Pro tento festival vzniká zcela nový typ - LASTURY - 3D tapety s perle'tovým povrchem .

Sběratelské preview: 1. – 3. června 2012
1. června 18:00: oficiální zahájení – vernisáž
Termín výstav: 1. června – 19. srpna 2012

Místo konání:
Zámek Mikulov
Zámek 1
692 15 Mikulov


 
© Pirsc Porcelain, 2008
© www.atelierzidlicky.eu, 2008